Lekkie płyty kompozytowe

Firma nasza posiada w ofercie płyty kompozytowe różnego rodzaju i do różnych zastosowań.

Nasze płyty rozróżniamy według stosowanego rdzenia :

        Każdy z nich ma swoją specyfikę co pociąga za sobą różne zastosowanie.

 

Płyty kompozytowe o rdzeniu spienionym charakteryzują się wysoką wytrzymałością i dość dobrą izolacją termiczną i tłumieniem dźwięków, są również lekko elastyczne. Płyta ta jest odporna na zawilgocenie ( nie nasiąka wodą ) , na grzyby oraz glony. Taki rdzeń jest produktem bazowym ,do którego możemy dokleić różne materiały jak; aluminium, stal , stal ocynkowaną, miedź, GFK, PVC ( twarde i spienione ),blachę ryflowaną  

Płyty o rdzeniu hexagonalnym - aluminiowym. Rdzeń ten należy do najmocniejszych rdzeni hexagonalnych i gwarantuje najlepszy stosunek wagi do wytrzymałości. Lekkie płyty kompozytowe o rdzeniu aluminiowym nie są dobrym izolatorem termicznym.
Trzeci rodzaj to płyta z rdzeniem hexagonalnym wykonanym z  polipropylenu. Dzięi takiemu rdzeniowi nie wykrapla się para wodna w strukturze plastra miodu. Płyty mają porównywalną wytrzymałość do aluminiowych plastrów miodu.

Płyty o rdzeniu ze specjalnymi kształtkami metalowymi to nowy rodzaj kompozytu przeznczony do dużych obciążeń i dobrej odporności ogniowej. Występuje w grubościach od 20 mm aż do 200 mm . Formaty są ograniczone szerokością blach poszyciowych lub szerokością innych materiałów, którymi możemy pokrywac takie rdzenie, np. PVC -twarde i spienione, GFK, aluminium , stal zwykła , ocynkowana i nierdzewna a nawet blachy miedziane czy mosiężne.

Płyty o rdzeniu poliwęglanowym to nowość na naszym rynku. Są to płyty o przeznaczeniu głónie dekoracyjnym z poszyciem z PMMA o bardzo bogatej kolorystyce. Płyty te są transparentne i dają efekt trójwymiarowy. Są sztywne i stosunkowo lekkie. Nadają się na zewnątrz i do wewnątrz. Mają bardzo szerokie zastosowanie.

 

Zastosowanie naszych  płyt jest olbrzymie od transportu - płyty dla kontenerów (kolejowy, drogowy, lotniczy , morski) poprzez przemysł aż do różnego rodzaju elementów architektonicznych oraz w budownictwie.  Dzięki bardzo dużym formatom 2200 x 6000 mm jesteśmy w stanie zaspokoić większość potrzeb naszych klientów. Możemy również pochwalić się większym formatem 2900 x 14000 mm - na specjalne zamówienie.

Bardzo ciekawą ofertą jest płyta kompozytowa pokryta blachą ryflowaną ( jednostronnie z drugiej normalna blacha Al )  na podłogi do środków transportu, ale również w przemyśle czy architekturze.
Dla najbardziej wyrafinowanych odbiorców mamy płytę kompozytowa pokrytą blachą miedzianą albo blachą nierdzewną !!!

Wysoka wytrzymałość naszych płyt daje olbrzymie możliwości tworzenia samonośnych konstrukcji. Np. w budownictwie daszki nie muszą już mieć tak ciężkiej podkonstrukcji, w transporcie nie potrzebujemy ram na ,których będą dopiero mocowane kontenery tid.

 

 

Jeżeli masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie
wypełnij nasz formularz kontaktowy
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
Przepisz wynik działania: 6 + 5 =
Treść wiadomości:
Devilart: strony internetowe dla firm.