Lekkie płyty kompozytowe

Firma nasza posiada w ofercie płyty kompozytowe różnego rodzaju i do różnych zastosowań.

W chwili obecnej posiadamy trzy rodzaje płyt jeżeli weźmiemy pod uwagę ich rdzeń:

        Każdy z nich ma swoją specyfikę co pociąga za sobą różne zastosowanie.

 

Płyty kompozytowe o rdzeniu spienionym charakteryzują się wysoką wytrzymałością i dość dobrą izolacją termiczną i tłumieniem dźwięków, są również lekko elastyczne. Płyta ta jest odporna na zawilgocenie ( nie nasiąka wodą ) , na grzyby oraz glony. Taki rdzeń jest produktem bazowym ,do którego możemy dokleić różne materiały jak; aluminium, stal , stal ocynkowaną, miedź, GFK, PVC ( twarde i spienione ),blachę ryflowaną  

Posiadamy w ofercie najlżejsze płyty warstwowe - 23 mm - 3,4 kg/m2

Rdzeń ten należy do najmocniejszych rdzeni hexagonalnych i gwarantuje najlepszy stosunek wagi do wytrzymałości. Lekkie płyty kompozytowe o rdzeniu aluminiowym nie są dobrym izolatorem termicznym.
Trzeci rodzaj to płyta z rdzeniem hexagonalnym wykonanym z polietylenu lub polipropyleny. Dzięi takiemu rdzeniowi nie wykrapla się para wodna w strukturze plastra miodu. Płyty mają porównywalną wytrzymałość do aluminiowych plastrów miodu.

Płyty o rdzeniu ze specjalnymi kształtkami metalowymi to nowy rodzaj kompozytu przeznczony do dużych obciążeń i dobrej odporności ogniowej. Występuje w grubościach od 20 mm aż do 200 mm . Formaty są ograniczone szerokością blach poszyciowych lub szerokością innych materiałów, którymi możemy pokrywac takie rdzenie, np. PVC -twarde i spienione, GFK, aluminium , stal zwykła , ocynkowana i nierdzewna a nawet blachy miedziane czy mosiężne.

 

Zastosowanie płyt jest olbrzymie od transportu - płyty dla kontenerów (kolejowy, drogowy, lotniczy , morski) poprzez przemysł aż do różnego rodzaju elementów architektonicznych oraz w budownictwie.  Dzięki bardzo dużym formatom 2200 x 6000 mm jesteśmy w stanie zaspokoić większość potrzeb naszych klientów. Możemy również pochwalić się większym formatem 2500 x 12000 mm - na specjalne zamówienie.

 

Rodzaje płyt, płyty kompozytowe z rdzeniem spienionym - rodzaje poszycia:

 

Poszycie stal czarna Poszycie stal nierdzewna Poszycie stal ocynkowana
Poszycie blacha aluminiowa Poszycie aluminiowa malowana Poszycie blacha alum. powlekana
Poszycie blacha miedziana Poszycie blacha mosiężna Poszycie blacha perforowana
Poszycie PVC  Poszycie GFK Poszycia inne

 

 

Płyta z aluminiowym rdzeniem typu hexagonalny
Płyta ze spienionym rdzeniem


Możliwość umieszczania wewnątrz płyty ( w procesie produkcji ) dowolnych elementów typu profile, przewody

 

Bardzo ciekawą ofertą jest płyta kompozytowa pokryta blachą ryflowaną ( jednostronnie z drugiej normalna blacha Al )  na podłogi do środków transportu, ale również w przemyśle czy architekturze.
Dla najbardziej wyrafinowanych odbiorców mamy płytę kompozytowa pokrytą blachą miedzianą albo blachą nierdzewną !!!

 Wysoka wytrzymałość naszych płyt daje olbrzymie możliwości tworzenia samonośnych konstrukcji. Np. w budownictwie daszki nie muszą już mieć tak ciężkiej podkonstrukcji, w transporcie nie potrzebujemy ram na ,których będą dopiero mocowane kontenery tid.

 

 

Jeżeli masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie
wypełnij nasz formularz kontaktowy
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
Przepisz wynik działania: 3 + 2 =
Treść wiadomości:
Devilart: strony internetowe dla firm.